12 minute story: Golfový hazard

Náhodne vygenerovaná dvojslovná téma, 10 minút písania, 2 minúty na drobné úpravy a korektúru.

Frank si unavene utrel pot z čela. Bol horúci, letný deň a slnko na greene nemilosrdne pražilo. Otočil sa a pozrel za seba. Jeho obchodný partner Bill si k nemu pomaly vykračoval s typickým lišiackym úškrnom, ktorý Frank tak nenávidel.

Nenávidel jeho ksicht, nenávidel jeho tupé poznámky a oplzlé reči, kedykoľvek sa reč zvrtla na Frankovu ženu Margareth, nenávidel jeho namachrované kecy, ako napríklad…

„To bola rana, čo, Frankie?“, potľapkal svojho partnera. Franka napadlo, že sa zo smrtiacej kombinácie nehumánne silnej kolínskej a ešte nehumánnejšie zapáchajúceho potu pozvracia na Billovu značkovú košeľu, skrývajúcu faldy tuku, ktoré sa pri každom jeho kroku prelievali ako morské vlny na pobreží Frankovho rodného Cardiffu.

„Ešte len taký malý ťuk,“ pokračoval Bill, veselo ignorujúc Frankove zhnusenie, ktoré už sa ďalej nedalo skrývať, „a je to! Mám u teba burger, Frankie… ale neboj, ja to zase oplatím tvojej Marge, keď budeš zase na služobke, hahaha!“

Franka by tento moment dopálil vždy. Ale teraz, v neznesiteľnom horku a po rannom zistení, že ho Bill v poslednom kšefte obral o polovicu zisku – a zrejme to nebolo prvýkrát – už sa viac neudržal.

„To bola rana, čo, Billy?“ precedil cez zuby, keď bolo po všetkom. A potom len nepohnute stál, zvierajúc zakrvavenú palicu v ruke. V diaľke konečne zahrmelo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *