12 minute story: Nejednoznačná žiarlivosť

Náhodne vygenerovaná dvojslovná téma, 10 minút písania, 2 minúty na drobné úpravy a korektúru.

„To je tá moja skurvená smola“, pomyslel si Tomáš. V tomto meste je niečo cez stovku reštaurácií. V tejto reštaurácií je cez stovku stolov. A z tej stovky reštaurácií a stovky stolov, si zrovna on a jeho nová známosť museli sadnúť hneď vedľa nej a jej – zjavne tiež novej – známosti.

Po Petre túžil, odkedy sa spoznali. Veselá, živelná, spontánna a neskutočne inteligentná baba. S nádherným úsmevom a perfektným zadkom. Čo chcieť viac?

„Už asi len to, aby ona chcela teba,“ pomyslel si neraz trpko. A Petra mu neraz dala jasne najavo, že sú len a len kamaráti, nič viac.

A teraz, keď sa mu konečne podarilo zbaliť nejakú kočku a pozvať ju na prvé poriadne rande po niekoľkých ťažkých mesiacoch, osud mu prihrá do cesty jeho sladkú nočnú moru.

A to rovno v spoločnosti nejakého nahodeného kreténa, ktorý vyzerá ako z aktuálneho katalógu módnej značky Alaina Delona. Machra, ktorý má štýl, aký Tomáš nikdy nemal a mať ani nebude.

„Stalo sa niečo?“, ozvala sa Gabika. Gabika z včerajšej karaoke night. Veselá, živelná, spontánna a neskutočne inteligentná baba. S nádherným úsmevom a perfektným zadkom. Čo chcieť viac?

Aby to bola Petra.

„Nič, v pohode,“ zahováral Tomáš. Gabika sa zahľadela smerom, kam sa predtým – chtiac-nechtiac díval i jej partner.

„Pche,“ odfrkla.

„Prosím?“ dvihol obočie Tomáš. Mal akýsi blbý pocit, že jeho nová známosť presne odhadla, o čo beží.

„Možno je blbosť hovoriť ti to teraz, ale… veril by si, že sa ma ten magor pri vedľajšom stole asi 4 mesiace snažil zbaliť? Je to strašný idiot… chrbtová kosť – nula bodov, samé veľké reči, jediné čo rieši, je on sám… škoda reči.“

Tomášova tvár sa rozjasnila.

„Proste úplný opak teba,“ usmiala sa tým šialene nádherným úsmevom. Trošku sa začervenala a napila sa vína.

Čo chcieť viac?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *